Menü

  • Arama motorlarının blog gönderilerinizi bulup anlamasını ve böylece ilgili arama yapanlara ulaştırmasını sağlamak.
  • Kitlenizin ihtiyaçları ve ilgi alanlarına uygun, alakalı blog içeriği yazdığınızdan emin olmak.

SEO uyumlu blog yazımında kullanılan teknikler, sitenizin diğer bölümlerindeki içeriği optimize etmek için kullandığımız teknikler ile benzer özellikler gösterir. Ancak aralarında bazı farklılıklar bulunuyor

Başlıca fark, bir blog üzerinde çalışırken devam eden uzun biçimli bir içerik stratejisini desteklemek için açıkça SEO kullanıyor olmamızdır. Bu da kitlenizin ihtiyaçlarına, arama amacına uygun, derinlemesine, bilgilendirici ve alakalı içerik geliştirerek, bu içeriğin başarılı olmasına yardımcı olmak amacıyla SEO tekniklerini kullandığımız anlamına gelir.

Blog Yazmak SEO İçin Neden Önemlidir?

Oluşturduğumuz ve optimize ettiğimiz her blog yazısının, siteniz için olumlu etkileri vardır. SEO uyumlu blog yazıları sayesinde;

  • Organik aramada görünürlüğünüz artar,
  • Güvenilir bir kaynak olarak kitlenizin güvenini kazanırsınız,
  • Sitenizin otoritesini zaman içinde yükselir.

Devamlı güncel tutulan bir blog sayfasına sahip olmanız, sitenize sürekli olarak yepyeni, orijinal ve kaliteli içerik akışı sağlar. Zamanla, okuyucular ve arama motorları bu içeriği keşfederek daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur. Bu sayede de güvenilir bir bilgi kaynağı olarak tanınmaya başlarsınız.

Başarılı olmak istiyorsanız müşterilerinizin sizi tanıması, alanınızda güvenilir ve bilgili olduğunuzun bilmesi için adınızı duyurmanız gerekir. CodeAd olarak deneyimli içerik ekibimizin yazdığı bloglar da tam olarak bunu hedefliyor. 

SEO Uyumlu Blog İçeriklerini Nasıl Yazıyoruz?

Sahibi olduğunuz bir web sitesinin blog bölümünde veya bir blog sayfasında yayınlanan makaleler; blog yazısı olarak tanımlanır. Bu makaleler haber, eğitim, bilgi, teknik, güncel veya sosyal konuları içerebilir. 

Belirli bir kelime aralığında belirli kurallara göre yazılan bu blog yazıları, kullanıcılarla etkileşim kurmanıza ve sitenize trafik çekmenize yardımcı olur. Belli kurallar zincirine göre yazılan blog yazılarına ayrıca resim, grafik veya videolarla zenginlik ekleyerek okunabilirlik oranlarının artmasını sağlıyoruz. Aynı zamanda doğru blog yazımı için izlediğimiz doğru adımlar ile en iyi sonuçları almanıza yardımcı oluyoruz.

1. Adım: Hedef Kitlenin Belirlenmesi

Hedef kitlenin belirlenmesi SEO uyumlu blog yazımında en önemli kriterdir. Bu anlamda etkileşime geçmek istediğiniz kitlenin düşüncelerini, isteklerini ve sorularını belirliyoruz. Belirlenen kitlenin sorularına cevap verecek ve aradıklarını bulmalarına yardımcı olacak içerikler üreterek etkileşimi kurmanızı ve sürdürmenizi sağlıyoruz.

2. Adım: Konunun Belirlenmesi

Etkileyici ve ilgi çekici bir konu bularak karşı tarafın dikkatini çekmek, blog yazım sürecinde bir diğer adımımızı oluşturuyor. Blog sayfanız için belirlenen konu ışığında blog yazım sürecini başlatıyoruz. 

3. Adım: Anahtar Kelime Analizi

Arama motorları üzerinden yapılan arama terimleri yazılarınızda kullanacağınız anahtar kelimeleri oluşturuyor. Konunuzla alakalı anahtar kelimeleri belirlemek ve makalelerinizi bu anahtar kelimelere dayandırmak SEO puanınız için oldukça önemlidir. Deneyimli SEO ekibimiz sayesinde seçilen konu ışığında aranma hacmi en yüksek olan anahtar kelimeleri sizin için analiz ediyoruz. 

4. Adım: İçeriğe Uygun Görsel Kullanımı

SEO uyumlu blog yazım sürecinde görseller büyük önem taşır. Konunuzla ilgili görselleri makalenizin başında ve paragraf aralarında kullanarak görsel aramalarında da yazınızın görünür olmasını sağlıyoruz. Kullandığımız bu görseller, yazınıza sadece görsel güzellik katmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcının yazınızı sıkılmadan okumasına da katkı sağlar.

5. Adım: Meta Açıklamaları

Arama motorlarında sıralanan sonuçlarda çıkan ve yazınız hakkında kısa bilgiler içeren meta bölümü oldukça önemlidir. SEO uyumlu blog yazınız hakkında kısa bilgiler içeren bu bölümde kullandığımız kelimeler 120 ile 155 karakter arasında oluşturulur. 

6. Adım: Site İçi Linkler

Yazdığımız yeni bir blog ile daha önce yayınladığınız bloglar arasında köprü oluşturmamız, SEO açısından çok önemlidir. Buradaki amacımız blogunuzu ziyaret edenlerin farklı yazılarınıza ulaşmasını sağlamak ve onları konuyla ilgili farklı, açıklayıcı yazıları okumaya yönlendirmektir. Bu sayede kullanıcılarınızın sitenizde daha fazla zaman geçirmesini ve yazılarınızın daha fazla kişi tarafından okunmasına olanak tanıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konum:

Üçevler Mah. Esra Sk. Polat Plaza
Kat : 4 Daire : 15 -18 Nilüfer/BURSA

425 Hancock Pl Fairview New Jersey 07022
New Jersey / United States
Phone: +1-201-713-1708

Bize Ulaşın