Menü

SEO içeriği, herhangi bir SEO stratejisinin önemli bir parçasıdır. İçerik olmadan sitenizin arama motorlarında üst sıralarda yer alması imkansızdır. Bu nedenle, kaliteli içerik yazmak ve yapılandırmak çok önemlidir.

SEO İçeriği Neden Önemlidir?

Yüksek sıralamalı SEO içerikleri, web sitesi trafiğinin önemli bir kısmını oluşturur. Sitenizde içeriklerin SEO stratejisine uygun oluşturulması müşteri ve kullanıcıları dönüştürmek gibi çok daha büyük faydalar da sağlar. 

Dolayısıyla, SEO içeriğinin alakalı, kaliteli web sitesi trafiği oluşturduğunu söylemek daha doğru olurEn yüksek dönüşüm potansiyeline sahip kişilerin, web sitenizi bulmasına yardımcı olur. Ek olarak görünürlük ve erişilebilirliğinde artmasına fayda sağlar.

Örneğin, web sitenizin hedef kitlenizin araştırdığı bir konu için arama sonuçlarında sürekli olarak göründüğünü varsayalım. İçeriğiniz ilgi çekiciyse ve ihtiyaçlarını karşılıyorsa, güvenilirliğinizi ve akılda kalıcılığınızı artırabilir. CodeAd Growth Agency olarak oluşturduğumuz içerikler sayesinde hedef kitleniz sizi bir otorite olarak görmeye başlayacak. 

CodeAd Growth Agency Bünyesinde Oluşturulan SEO İçerik Türleri

Yukarıdaki avantajlardan yararlanmak için ne tür SEO içerikleri oluşturuyoruz? İşte en yaygın SEO dostu içerik türlerinden bazıları:

  • Blog gönderileri; Genellikle belirli anahtar kelimeleri veya soruları hedefler, hedef kitlenin sorularını yanıtlar ve doğru bilgi akışı sağlar.
  • Infographics; Verileri görselleştirir ve sorularına hızlı yanıtlar arayan kişilerin organik trafiğini yakalamaya yardımcı olur.
  • Ürün sayfaları; Ürün açıklamaları sunarken aynı zamanda kampanyalarınız için açılış sayfaları olarak hizmet ederler
  • Resimler ve slayt gösterileri; Tamamlayıcı ve açıklayıcı grafiklerden bir PowerPoint sunumuna kadar her şey olabilir.
  • Kategori içerikleri; Ürünlerinizin ait olduğu kategorilerin arama yapan kişiler tarafından çok daha kolay bir şekilde ulaşılabilir olmasına katkı sağlar. 

SEO İçerik Stratejisini Nasıl Geliştiriyoruz?

Web siteniz için bir SEO stratejisi belirlerken, her biri çok önemli olan bazı aşamaları planlayarak hareket ediyoruz. Bu anlamda sizin için özel bir içerik planı oluşturuyor ve kusursuz işlemesini sağlıyoruz. 

Hedef Kitlenin Tanımlanması

Öncelikle bir web sitesi veya işletme olarak hedeflerinizi belirlemenizde size yol gösteriyoruz. Web siteniz aracılığıyla satışları artırmak mı istiyorsunuz? Sitenizden reklamlar aracılığıyla para mı kazanıyorsunuz ve bu nedenle yalnızca trafiği artırmak ve okuyucu sayısını geri getirmek mi istiyorsunuz? Hedefleriniz, ne tür içeriklere odaklanmamız gerektiği konusunda çok önemli.

Öncelikle ürün satışlarını artırmaya çalışıyorsanız, birincil odak noktamız hem arama hem de dönüşüm için optimize edilmiş çekici, bilgilendirici ürün sayfaları olmalıdır. İkincil odak noktamız, ürünlerinizi ne zaman ve nasıl kullanacağınızı gösteren, ilgili sayfalara bağlantı veren yararlı blog içeriği olabilir.

Siteniz bir reklamcılık modeliyle çalışıyorsa ve amaç arama yoluyla yeni okuyucular çekmekse, zengin bir içerik planı oluşturulmasında fayda var. Bu içerikler uzun biçimli bloglar veya bilgilendirici, eğlenceli veya her ikisi birden olan video kaynakları olabilir. Bunun gibi içerikler, ziyaretçileri sitenizde daha uzun süre tutar veya onları geri dönmeye teşvik eder

Hedef Kitlenin Belirlenmesi

Kitlenizi tanımamız, anketler ve analitik yazılımınız, tipik ziyaretçiniz veya müşteriniz hakkında daha iyi bir resim elde etmemize yardımcı olabilir. İdeal site ziyaretçilerinizi ve müşterilerinizi temsil eden pazarlama stratejileri geliştirebilmemiz adına önemli bir adımdır. 

İçerik Takviminin Oluşturulması

Kimi, neden hedeflediğiniz konusunda bir fikrimiz olduğunda, bir içerik takvimi oluşturmaya başlayabiliriz. Yazım takvimi, yeni içeriği ne zaman yayınlayacağımızı ve ne tür içerik olacağını belirleyen bir programdır. 

Analiz ve Değerlendirme

Son aşama paylaşılan her içeriğin ayrı ayrı değerlendirilmesi ve analizlerinin devamlı olarak gerçekleştirilmesidir. Neyin işe yarayıp neyin yaramadığını görmek için hem içerik denetimleri hem de SEO denetimleri yoluyla SEO içeriğinizi düzenli olarak analiz ediyoruz.

Konum:

Üçevler Mah. Esra Sk. Polat Plaza
Kat : 4 Daire : 15 -18 Nilüfer/BURSA

425 Hancock Pl Fairview New Jersey 07022
New Jersey / United States
Phone: +1-201-713-1708

Bize Ulaşın