App geliştirme, herhangi bir yeni mobil uygulama için başarılı bir uçtan uca geliştirme döngüsü oluşturmak amacıyla uzmanlığın bir kombinasyonunu ve dengesini gerektirir.

Mobil uygulama geliştirme ekibimiz, programlama, pazarlama, işletme, finans ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok farklı disiplinden ve birçok kişiden oluşur.

Bir Uygulama Nasıl Oluşturulur?

Bir mobil uygulama oluşturmak için özgün bir projeye, uzmanlığa, zamana ve hepsinden önemlisi iyi nedenlere ihtiyacınız var. Sizi bir uygulama oluşturmaya motive edebilecek en az 5 neden bulduk:

  • Marka görünürlüğünü ve itibarını iyileştirin,
  • Müşterilerinize belirli özellikler sunun,
  • İş gereksinimlerinize göre uyarlanmış etkileşimler oluşturun,
  • Cep telefonlarının her yerde bulunmasından yararlanın,
  • Kullanıcılarınız için etkileşimlerin hızını ve kalitesini iyileştirin.

İster web sitenizi tamamlayacak bir uygulama oluşturmak, ister işletmeniz için yeni bir kitleye ulaşmak veya yalnızca yeni bir uygulama için harika bir fikriniz olsun bizimle çalışarak aklınızdaki her şeyi gerçekleştirebiliriz.

Uygulamanız İçin Hedeflerin Belirlenmesi

Pazarı araştırıyor ve konseptinizi tanımlamanıza yardımcı oluyoruz. Bunun için şu soruları cevaplamak faydalı olacaktır:

  • Hedef kitleniz nedir? Uygulamanız, hedef kitlenize değer katmak için özel olarak tasarlanır.
  • Hangi özellikler arzu edilir ve kullanıcılarınızın ilgisini canlı tutmanıza yardımcı olur.
  • Piyasadaki diğer mobil uygulamaların aynı işi/konsepti gerçekleştirip gerçekleştirmediğini öğrenilir.
  • Uygulamanızdan para kazanacak mısınız?

APP Geliştirme ve Uygulama Tasarımının Planlanması

Uygulama tasarımı, kullanıcılarınız için ilgi çekici bir deneyim yaratmada hayati bir rol oynar. Web sitelerinin okuma alışkanlıkları ve etkileşimleri üzerine yapılan araştırmalar, bir kullanıcının ekranınızda kalıp kalmamaya karar vermesinin 500 milisaniye kadar kısa sürdüğünü göstermiştir. 

Kullanıcılar ekranda kalmaya karar verdiklerinde, içeriğin tamamını okumaya devam edip etmeyeceklerine karar vermesi yaklaşık 5 ila 10 saniye sürer. Bu kararı belirleyen ana faktörler görsel karmaşıklık ve prototipliktir.

Görsel tasarımın karmaşıklığı ve belirli bir web sitesi kategorisi için bir tasarımın temsil edilebilirliği. Başka bir deyişle, uygulama tasarımınızda başarılı olmak ve uygulamanız için harika bir kullanıcı deneyimi sunmak istiyorsanız, uygulama tasarımınızı olabildiğince basit ve net, aşırı yüklü değil, akıcı tutmanız gerekir.

Uygulama Tasarımı, hem UI’yi  (simgeler, renkler, arka plan, yazı tipleri, logolar, resimler gibi grafik öğeleri) hem de  UX’i  (gezinme, hızlı yükleme, işlevler, tıklama sayısı, yanıt verme, bekleme ve yanıt süreleri ve herhangi bir etkileşim seçeneği) birleştirir. Her koşulda ve durumda CodeAd ’in uzman APP geliştirme ekibi en iyi mobil kullanıcı deneyimini sunar.

Arayüz Temelinin Oluşturulması

Uygulamanızın mobil çerçevelerini çizmek, tasarım öğeleri ve stillerle çalışmaya başlamadan önce arayüzünüzün temel bölümlerine odaklanmamızı sağlar. 

MVP’den (Minimum Viable Product) başlamak, uygulamanın temel bileşenlerinin nereye yerleştirileceğini belirlemek ve bunları kullanıcı için erişilebilir kılmak çok daha kolay olacaktır.

APP Geliştirme Sürecinde Kullanışlı Tasarımın Geliştirilmesi

Başarılı bir APP oluşturulması için kullanıcılarının uygulamayı anlamaları ve uygulamadan keyif almaları ve daha az çaba gerektirecek şekilde tasarlanması gerekir. 

Kullanıcıların kullanması zor olan bir mobil uygulama, etkileşimlerinin azalmasına neden olacaktır. Bu anlamda tasarım ve APP geliştirme konusunda uzman olan ekibimiz sayesinde kullanıcı dostu bir uygulamaya sahip olabilirsiniz.

App Uygulamalarınızda Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Uzmanlarımız, fikir aşamasından lansmana kadar mobil uygulamanızın iş analizi, UX/UI tasarımı ve geliştirilmesi, yeni ürünün altyapınıza entegre edilmesi ve talep üzerine daha fazla optimizasyon ve ölçeklendirme sağlanması dahil olmak üzere tüm mobil uygulama geliştirme döngüsünde görevlidir.

Birinci sınıf teknolojiler ve kanıtlanmış yaklaşımlar kullanarak farklı platformlar için mobil uygulamalar geliştiriyoruz. Alanında uzman olan APP geliştirme ekibimizle projenizi başlatabilir veya hızlandırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÜCRETSİZ SEO Denetimi

Size, çözüldüğünde sitenizin sıralamasını iyileştirecek ve web sitenize gelen trafiği artıracak SEO sorunlarını gösteren bir PDF raporu e-posta ile göndereceğiz.