Yazılım geliştirme sürecinde şirketiniz için bilgisayar programlarını oluşturmak ve geliştirmek için kullanabileceğiniz uluslararası bir standart sağlıyoruz. Uzman ekibimiz yüksek kaliteli yazılımların tasarımında, oluşturulmasında, bakımında ve izlemesi gereken tanımlanmış bir yapı sunar. CodeAd yazılım geliştirme ekibi olarak amacımız, tanımlanmış bir bütçe ve zaman çizelgesi dahilinde etkili ürünler oluşturmaktır.

Yazılım Geliştirme Hizmeti Nedir?

Yazılım geliştirme, uygulamalar veya diğer yazılım bileşenlerinin oluşturulması ve sürdürülmesine dahil olan tasarlama, belirleme, programlama, belgeleme, test etme ve hata düzeltme sürecidir. 

Yazılım geliştirme, kaynak kodunu yazma ve koruma sürecini yansıtır. Ancak daha geniş anlamda, bazen planlı ve yapılandırılmış bir süreçte, istenen yazılımın tasarımından yazılımın nihai tezahürüne kadar dahil olan her şeyi içerir .

Bu süreç, belirli bir iş veya kişisel amacı, hedefi veya süreci karşılamak için bir uygulama veya yazılım tasarlamaya yönelik karmaşık bir süreçtir. Bünyemizde yer alan yazılım uzmanlarımız tüm bu süreçlerde size destek veriyor.

Yazılım Geliştirme Sürecindeki Temel Adımlar

Geliştirme sürecinde aşağıdakiler de dahil olmak üzere uyguladığımız altı ana adım vardır:

1. Projenin Tanımlanması

İhtiyaç belirleme, sürecin pazar araştırması ve beyin fırtınası aşamasıdır. Yazılım geliştirme uzmanlarımızın yazılım oluşturmadan önce, ürünün uygulanabilirliğini belirlemek için kapsamlı bir pazar araştırması yapması gerekir.

Geliştirme uzmanı ekibimiz, hedef tüketicilerin yazılımdan en iyi şekilde yararlanması, yazılımı gerekli ve yararlı bulması için yazılımın sağlaması gereken işlevleri ve hizmetleri belirler. 

Potansiyel ve mevcut müşterilerden gelen geri bildirimler ve anketler dahil olmak üzere bu bilgileri alarak süreci yürütürler. Yazılım geliştirme sürecimiz, ürünün başarısı için gerekli olan her parametreyi sağlaması durumunda başlamaktadır.

2. Gereksinim Analizi

Gereksinim analizi, yazılım geliştirme sürecinin ikinci aşamasıdır. Bu aşamada hedeflere ulaşmak için önerilen ürünün kullanıcı gereksinimleri ve teknik özellikleri üzerinde anlaşılır. Aynı zamanda kaliteli bir ürün sunmak için her kapsamın, bileşenin, test parametrelerinin ve geliştiricilerin görevlerinin ayrıntılı bir taslağı sağlanır.

Gereksinim analizi aşaması, kullanıcıları, geliştiricileri, proje yöneticilerini, testçileri ve kalite güvencesini içerir. Ekibimiz, bu aşamanın sonucunu proje uygulaması sırasında her zaman başvurabilecekleri bir dosya üzerinde kayıtlı tutar.

3. Tasarım

Tasarım, yazılım geliştirme sürecinin üçüncü aşamasıdır. Burada tasarımcılarımız ve uzmanlarımız, gereksinimlere göre yazılım oluşturmak için ihtiyaç duydukları gelişmiş teknik özellikleri hazırlarlar. Paydaşlar, risk seviyeleri, ekip oluşumu, uygulanabilir teknolojiler, zaman, bütçe, proje sınırlamaları, yöntem ve mimari tasarım gibi faktörleri tartışırlar.

4. Geliştirme ve uygulama

Bir sonraki aşama, tasarım parametrelerinin geliştirilmesi ve uygulanmasıdır. Yazılım geliştirme ekibimiz, önceki aşamalarda üzerinde anlaşmaya varılan ürünün gereksinimlerine ve özelliklerine göre projeyi kodlamaya başlar. 

Kodlama tamamlandıktan sonra, geliştiricilerimiz ürünü uygulama aşamasındaki bir ortama dağıtır. Bu işlem, performansın gereksinimlerle eşleşmesini sağlamak için programın pilot sürümünü test etmelerine olanak tanır.

5. Test

Test aşamasında yazılımda hatalar olup olmadığını kontrol edilir ve kullanıcılara teslim edilmeden önce performansı doğrulanır. Bu aşamada uzman test ekibimiz, uygulamanın amacına göre çalıştığından emin olmak için ürünün işlevlerini doğrular.

Yazılım Türleri

CodeAd Growth Agency olarak popüler yazılım kategorileri üzerinde çalışmalar yürütüyoruz.  Uzman ekibimiz ile birlikte sistem yazılımı ve uygulama yazılımı alanlarında hizmet veriyoruz.

Site Yazılımı

İşletim sistemi, bir bilgisayarın donanım bileşenlerini kontrol eder. İşletim sistemi veya işletim sistemi olarak da adlandırılan sistem yazılımı, bilgisayarınızın giriş komutlarını makine tarafından okunabilir bir dile çevirmek için kullandığı programdır. 

Kişisel bilgisayarlarda kullanılan popüler işletim sistemlerine örnek olarak Microsoft’tan Windows işletim sistemi, Apple MacBook’ta kullanılan Mac işletim sistemi ve Linux tabanlı Ubuntu verilebilir. 

Web sunucuları Apache işletim sistemini kullanırken, UNIX işletim sistemi tescilli sistemler oluşturmak için kullanılır. Uzman yazılım ekibimiz şirketinizin web sitesi için tüm bu sistemler üzerinde çalışabilen yazılım süreçleri yürütebilir.

Uygulama yazılımı

Uygulama yazılımları çoğu kişinin bilgisayarlarında veya akıllı telefonlarında görevleri gerçekleştirmek için kullandığı uygulamadır. Popüler örnekler arasında kelime işlem uygulamaları, internet tarayıcıları, medya oynatıcılar, fotoğraf düzenleme araçları, anti-virüs ve hatta hizmet olarak yazılım (SAS) ürünleri yer alır. Şirketinizi için ihtiyaç duyduğunuz uygulamanın hayata geçirilmesi için uzman yazılım ekibimiz ile tüm süreçlerde kapsamlı hizmet sunuyoruz.

Etkili Yazılım Geliştirmenin Sürecinin Temel Özellikleri

Uzman kadromuz ile markaları farklılaştırmak, rekabet avantajı elde etmek için yazılım geliştirmeyi kullanıyor ve yazılım dağıtımını, kalitesini, etkinliğini hızlandırabilecek teknikler ve teknolojilerde hizmet sunuyoruz. 

CodeAd Growth Agency olarak müşterilerimizi ihtiyaçlarını ve taleplerini doğru ve tam olarak algılamayı, en son yenilikçi teknolojileri kullanarak güvenli, hızlı ve yüksek verimlilikle katma değer yaratacak çözümler ve hizmetler sunmayı amaçlıyoruz.

Neden Yazılım Geliştirme Hizmetine İhtiyacınız Var?

Eğer bir işletme sahibiyseniz tüm teknolojik değişimlerin farkında olmalı ve rekabette geri kalmak istemiyorsanız uyum sağlamalısınız. Tam da bu nedenle iş dünyası büyük bir hızla sürekli değişmekte ve gelişmektedir. 

Özelleştirilmiş iş yazılımı çözümlerimiz, şirket operasyonlarını, faaliyetlerini, veri yönetimini ve müşteri ilişkileri yönetimini geliştirir ve kolaylaştırır. Bununla birlikte, günümüzün karmaşık iş ortamında belirli şirket taleplerine tam olarak uyacak şekilde uyarlanmış, özel yazılım geliştirme hizmetlerini kullanarak hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

İşetmeniz İçin Yazılım Geliştirme Hizmetinin Önemi

  • İşetmenizin daha rekabetçi olmasına izin verdiği için yazılım geliştirme çok önemlidir. Müşteri memnuniyeti ve deneyimi, özel yazılım geliştirme hizmetleri ve daha zengin özellikli ve yenilikçi ürünlerin pazara sunulmasıyla iyileştirilebilir.
  • Verilerin çevrimiçi olarak dijitalleştirilmesi ve depolanması, alandan tasarruf sağlayacak ve bunları birbirine bağlayıp birleştirerek, ihtiyaç halinde elde etmeyi kolaylaştıracaktır. Verilerinizi meraklı gözlerden korumak da bu anlamda önemlidir.
  • İşletmeniz büyüdüğünde, mevcut veri miktarı artar ve güvenli bir şekilde saklanması bir öncelik haline gelir. Bu nedenle bilgilerin tutarlı performans sağlamaya devam etmesi için kurumsal yazılım geliştirme hizmeti gereklidir. 
  • Veri analizi için yazılım geliştirme de gereklidir. Uygun yazılımla eşleştirildiğinde, günlük iş operasyonlarınızdan elde edilen veriler, şirketler tarafından müşteri eğilimlerini izlemek için kullanılabilir.

Özel Yazılım Geliştirme Çözümlerimiz

Şirketler ve kuruluşlar, toplam yaşam döngüsü maliyetlerini ve özel yazılımın genel net değerini dikkate almalıdır. Konu bu olunca uzun vadede şirketiniz için daha uygun maliyetli olduğu da ortaya çıkıyor.

Özel bir çözüme yapılan uzun vadeli yatırım açısından işletmeniz, yazılım geliştirme süreci boyunca iyileştirilmiş satış süreçleri, artan üretkenlik ve daha güçlü verimlilik gibi çok daha fazla fayda elde eder.

Özel yazılımların kullanılmasıyla, işletmenizin prosedürleri yalın ve sorunsuz olabilir. Bu nedenle, tamamen şirketinizin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış özel yazılımlar, ticari faaliyetleri, hazır yazılımların yapamayacağı şekilde geliştirecektir. Özel yazılımların kullanılmasıyla, işletmenizin prosedürleri yalın ve sorunsuz olabilir.

Özel yazılım hizmetimiz sayesinde tahmin etmediğiniz avantajlar ile karşılaşabilirsiniz. Yazılım geliştirme hizmetimiz sayesinde kuruluşunuz, dijital olarak yönlendirdiğinden daha proaktif ve açık bir işletmeye doğru bir kültür değişimi gerçekleşir. Bu da şüphesiz günümüzün rekabetçi ve talepkâr pazarında çok önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÜCRETSİZ SEO Denetimi

Size, çözüldüğünde sitenizin sıralamasını iyileştirecek ve web sitenize gelen trafiği artıracak SEO sorunlarını gösteren bir PDF raporu e-posta ile göndereceğiz.