Menü

İşletmenin müşterilerine daha yakın olmasına yardımcı olur ve böylece satış oranlarının da artmasını sağlar. Çünkü işletmelerin coğrafi konumlarına dayalı olarak arama motorlarında daha üst sıralarda yer almaları dijital pazarlama stratejilerinden biridir. Bu nedenle bölgesel çalışan şirketlerde local SEO dikkate alınması gereken tekniklerden birdir. 

Arama motoru optimizasyonunun sağladığı sıra artışı bazı şirketler için bölgesel fayda sağlar. Çünkü kapasite ve tedarik zincirleri belirli alanlar içerisindedir. Bu nedenle de geniş bir kitleye hitap etmek yerine bölgesel müşterilerin dikkatini çekmeleri gerekir. Burada da devreye local SEO teknikleri giriyor diyebiliriz. 

Local SEO’nun Avantajı Nedir?

Local SEO’nun firmalara sağladığı en büyük avantajlar sıralama artışı, marka bilinirliği, organik trafik ve potansiyel müşterilerdir. Saydığımız bu maddeler bir firmanın gelişmesindeki en büyük etkenlerden birkaçıdır. Bu nedenle local SEO’nun bölgesel çalışan firmalar için önemli olduğunu vurgulayabiliriz. 

Elbetteki tüm firmalar local SEO tekniklerini web sitelerine optimize edebilirler. Fakat local SEO’nun en büyük avantajını bölgesel çalışan firmalar görürü. Yerel arama sonuçlarında görünürlüğünü artırmak ve potansiyel müşterilerin işletmeye daha kolay bir şekilde ulaşabilmesi için local SEO stratejisi gerekir. 

İşletmenin coğrafi konumundan dolayı arama motorlarındaki sıralaması local SEO teknikleri ile artırıldıktan sonra müşteri portföyü ve marka bilinirliği de artış gösterir. Bu nedenle local SEO stratejinizi oluştururken belirli adımlara dikkat etmelisiniz. 

Local SEO İçeriği Nelerdir?

Local SEO içerikleri genel olarak coğrafi konumunuzdaki potansiyelinizi artırmanıza yardımcı olacak teknik işlemlerdir. Bu teknikler arasında lokal anahtar kelime analizi, NAP bilgi doğruluğu ve yerel backlinkler gibi işlemler bulunur. İşlemler coğrafi konumunuzdaki potansiyel müşterilerin sizleri daha rahat bulması için gereklidir. Böylece hem internet üzerinde hem de fiziksel olarak müşterileriniz sizleri rahatlıkla bulabilir. Fakat bu teknik işlemlerin doğru bir şekilde yapılması gerekiyor. Bunun için local SEO stratejisi oluşturmalı ve izleyeceğiniz yolu en başta seçmeniz gerekiyor. 

Lokal Anahtar Kelimeler

Lokal anahtar kelimeler arama motoru optimizasyonu sağlayabilmeniz için gerekli teknik adımlardan biridir. Local SEO için önemli olan anahtar kelimeler bulunduğunuz bölgedeki kullanıcıların hangi kelimeleri kullanarak arama yaptığını öğrenebilmeniz için gereklidir. Bu anahtar kelimeleri analiz ettikten sonra içeriklerinize optimize ederek kullanıcıların dikkatini sitenize çekebilirsiniz. Çünkü bu sayede arama motorlarındaki sıralamanız yükselecektir. Arama motoru optimizasyonu uzun soluklu teknik işlemlerden biri olduğu için anahtar kelime analizini devamlı olarak içeriklerinize entegre etmelisiniz. 

NAP Bilgi Doğruluğu

NAP bilgi doğruluğu olarak adlandırılan adım işletmenizin adını, adresini, telefon numaranızı ve konumunu içerir. Müşterilerin birçoğu almak istedikleri ürün ve hizmeti web aracılığı ile buluyor. Fakat iş fiziksel olarak görüşmeye geldiği zaman işletmenizin bilgilerinin net olması gerekir. Çünkü fiziksel olarak adres tarifi, telefon numarası ve isimden yola çıkarak konum bulmak zor bir hale geliyor. Bu tür bilgileri web sitenizde doğru bir şekilde yer vererek local SEO stratejinizi geliştirebilirsiniz. 

Yerel Backlinkler

Yerel backlinkler coğrafi konumunuza yakın ve alakalı olan içeriklerden elde edebileceğiniz bağlantılardır. Özellikle de içeriğiniz ile alakalı coğrafi avantajı olan backlinklere sitenizde yer vermeniz sizi local SEO konusunda avantajlı bir noktaya getirecektir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konum:

Üçevler Mah. Esra Sk. Polat Plaza
Kat : 4 Daire : 15 -18 Nilüfer/BURSA

425 Hancock Pl Fairview New Jersey 07022
New Jersey / United States
Phone: +1-201-713-1708

Bize Ulaşın