Global Seo, arama motoru optimizasyonu hizmetleri uluslararası farklı dillerde ve coğrafi konumlarda arama yapılabilen anahtar kelimeler üzerinde yoğunlaşır. Böylece web sitesi farklı dillerde arama yapan kullanıcılar tarafından daha kolay bulunabilir hale geliyor. Bunun yanında farklı ülkelerdeki arama motorlarının algoritmalarına göre optimize edilebilir ve yerel SEO teknikleri kullanılabilir. 

Yapılan Global SEO hizmetleri sayesinde küresel pazarda yapılan işlerde şirketler bilinirliklerini ve satışlarını arttırabiliyorlar. Bu sayede hem müşterilerine daha kolay ulaşabiliyor hem de performanslarını geliştirebilirler. 

Global SEO Hizmetleri Neleri İçerir?

Global SEO hizmetleri şirketlerin küresel pazarda daha etkin rol oynaması için çeşitli tekniklere başvurur. Yerel pazarlarda uygulanan arama motoru optimizasyonu tekniklerine göre benzerlik gösterse de Global SEO hizmetleri daha farklıdır. Çünkü küresel pazardaki arama motorlarına göre optimizasyon yapılması gerekir. Bu nedenle stratejiler şirketin bulunduğu bölgedeki arama motorlarına göre kurulur. 

Global SEO Anahtar Kelime Araştırması

Farklı ülkelerdeki müşteri kitlesi dikkate alınarak farklı dillerde yapılan aramalara göre anahtar kelime analizi yapılır. Şirketinizin küresel pazarda faaliyet gösterdiği bölgelerde en çok aranan kelimeleri belirlemesi ve içeriklerinde yer vermesi gerekiyor. Global SEO hizmetleri arasında kullanılan en basit tekniklerden biri anahtar kelime analizidir. Bu nedenle stratejinin doğru oluşturulması ve anahtar kelimelerin içeriklerde doğru kullanılması önemli bir yere sahiptir. 

Yerelleştirme

Yerelleştirme SEO teknikleri arasında yabancı pazarlarda uygulanması gereken adımlardan biridir. Farklı ülkelerde faaliyet gösteren şirketlerin web sitelerini o ülkenin dil ve kültürüne göre optimize etmesi gerekir. Arama motoru optimizasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken faktörlerden biri de yerelleştirmedir. Bunun nedeni şirketin faaliyet gösterdiği ülkedeki potansiyel müşterileri kendine çekmesidir. 

Bu sayede hem marka bilinirliği artar hem de satış oranlarında yükselme görülebilir. Global SEO hizmetleri arasında bulunan yerelleştirme tekniği büyük veya küçük müşterileri rahatlıkla kendine çekebiliyor. Web sitenizdeki içeriklerin bulunduğunuz ülke ile optimize edilmiş olması kullanıcı deneyimini de büyük ölçüde etkiler. 

Backlink Oluşturma

Backlink tekniği arama motoru optimizasyonu uygulamalarında öne çıkan adımlardan bir tanesidir. Kaliteli ve saygın web sitelerinden gelen backlinkler sitenize uygun optimizasyon edilmeli. Bu backlinkler sitenizin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlarken bir yandan da sitenin otoritesini de artıracaktır. 

Global SEO hizmetlerinden yararlandıktan sonra yabancı pazarlardaki çoğu potansiyel müşterinin ilgisini çekebilirsiniz. Bu nedenle web sitenize farklı ülkelerde gösterdiğiniz dilleri de optimize etmelisiniz. Çünkü böylece daha fazla organik trafik alabilir ve kullanıcı deneyiminizi daha iyi bir hale getirebilirsiniz. 

Teknik SEO

Web sitenizin teknik kısmı arama motoru optimizasyonu için önemli etkenlerden biridir. Bu nedenle arama motorlarının sitenizi kolay bir şekilde okuyabilmesi için teknik SEO uygulamanız gerekiyor. Bu işlem hem sitenizin arama motorları tarafından kolayca okunmasını hem de indekslenebilir hale getirecektir. 

Analitik Raporlama

Arama motoru optimizasyonunun hem uluslararası hem de yerel pazarda uygulanan tekniklerinden biri analitik raporlamadır. Raporlama işleminin nedeni web sitenizin performansını izlemesidir. Devamlı olarak gözlem altında tutulan sitenin belirli periyotlardaki SEO performansı izlenir ve duruma gire iyileştirmeler yapılarak yeni stratejiler oluşturulur. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÜCRETSİZ SEO Denetimi

Size, çözüldüğünde sitenizin sıralamasını iyileştirecek ve web sitenize gelen trafiği artıracak SEO sorunlarını gösteren bir PDF raporu e-posta ile göndereceğiz.