Menü

Arama motoru optimizasyonu web sitenizin sıralarda öne çıkması için yapılan teknik adımları içerdiği gibi site dışı bağlantıları da bulunur. Çeşitli adımlar sayesinde web sitenizdeki organik trafiği artırabilirsiniz. Bu da off page SEO teknikleri içerisinde giren adımlar olarak adlandırılır. 

Web sitenizin arama motorlarında daha yüksek sıralamalar yapmasını istiyorsanız off page SEO tekniklerine de başvurmalısınız. Off page SEO teknikleri sitenizin bilinirliğini artırabilir, sıralamanızı daha yukarı çekebilir veya potansiyel müşterileri sitenize çekebilir. Bu nedenle off page SEO adımlarını doğru uygulamaları ve denetim altında tutmalısınız. Çünkü dışarıdan gelen bağlantıların güvenli olduğuna emin olmalısınız. 

Off Page SEO Neleri İçerir?

Off page SEO teknikleri içerisinde web sitenizin dışında bulunan faktörleri kullanır. Backlinkler, sosyal medya, içerik pazarlama, forum ve bloglar gibi kullanıcıların aktif bir şekilde var olduğu diğer platformları tercih eder. Çünkü internet üzerinde web siteleri oldukça geniş bir yer kaplıyor. Off page SEO teknikleri de bu web sitelerinde alabildiği tüm faydaları sizlere sağlayabiliyor. 

Organik olarak sağlanan trafik dış bağlantılar sayesinde artırılabilir. Bu nedenle off page SEO web siteniz için çeşitli imkanlar sağlayabiliyor. Sosyal medyada var olmanız, kaliteli sitelerden aldığınız backlinkler ve içerik pazarlama gibi teknik adımlar sitenizi güçlendirir. Uygulanan teknik adımların şirketinize sağladığı en büyük faydalardan biri ise marka bilinirliğinizin büyük ölçüde artmasıdır. 

Bu alanda yapılan SEO çalışmalarının etkisi büyüktür. Çünkü sosyal medya, forum ve blog sayfalarından web sitenize çekebileceğiniz potansiyel müşteriler bulunuyor. Sayfanızda yarattığınız etkileşimin büyümesi ile birlikte arama motorlarındaki sıralamanız da yükselecektir. 

Backlinkler

Backlinkler sitenize büyük oranda trafik sağlayabilirken zararları da bulunabilir. Çünkü sitenizde yer verdiğiniz backlinklerde spam olarak algılanan bağlantılar web sitenize zarar verir. Bu nedenle web sitenizde backlink kullanırken dikkatli olmanız gerekir. Arama motorlarında sıralamanızı yükseltmek için yaptığınız teknik adımlar geri tepebilir. 

İnternet ortamındaki zararlı faktörlerden biri de spamlardır. Spamlar off page SEO teknikleri uygularken dikkat etmeniz gereken önemli maddelerden birdir. Çünkü sitenizde yer verdiğiniz backlinklerin spam olarak algılanması sitenize yarar sağlamamasının dışında zarar de verir. 

Sosyal Medya

Günümüzde neredeyse herkes akıllı telefonlara sahip. Bu nedenle de sosyal medyayı aktif olarak kullanan birçok kişi bulunuyor. Öyle ki sosyal medyada aktif olarak var olan kullanıcı sayısı 2 milyarı geçmiş durumda. Bu nedenle sosyal medya arama motoru optimizasyonunun bir parçası haline gelmiştir. Sosyal medya hesabı kullanarak sitenize organik olarak çekebileceğiniz çok sayıda kullanıcı bulunuyor. Bunun yanında marka bilinirliği ve farklı pazarlara ulaşabilmek için de sosyal medya hesabından yararlanabilirsiniz. 

İçerik Pazarlama

Off page SEO tekniklerinin içine içerik pazarlama da bulunuyor. İçerikler web sitenizin temel yapı taşlarından biridir. Bu nedenle içeriklerinizi pazarlarken arama motoru optimizasyonu tekniklerine uygun olduğuna emin olmalısınız. Çünkü diğer sitedeki içeriklerden backlinkler elde ederek organik trafiğinizi artırabilirsiniz. 

Forum ve Bloglar

Forum ve bloglar off page SEO yapabilmeniz için en etkili tekniklerden biridir. Kullanıcılar web siteleri üzerinde yaptıkları konuşmalar ile yeni bilgiler ve siteler keşfediyor. Bu nedenle de off page SEO içerisinde forum ve bloglar bulunuyor. Bu sitelerden alınan backlinkler ve tanıtımlar sayesinde marka bilinirliğinizi artırabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konum:

Üçevler Mah. Esra Sk. Polat Plaza
Kat : 4 Daire : 15 -18 Nilüfer/BURSA

425 Hancock Pl Fairview New Jersey 07022
New Jersey / United States
Phone: +1-201-713-1708

Bize Ulaşın