Teknik SEO Nedir ve Neden Önemlidir?

Teknik SEO, web sitenizin herhangi bir sorun olmadan taranabilmesi ve dizine eklenebilmesi için arama motoru yönergelerine uymasını sağlama sürecidir. Teknik bir SEO denetiminin temel amacı, web sitenizin mevcut SEO durumunu değerlendirmek ve sorunsuz bir çevrimiçi deneyim sağlamak için hangi yönleri geliştirmemiz gerektiğini belirlemektir.

Bugün, yavaş sayfa yükleme süreleri, zayıf yapısı ve kötü yönlendirmeleri olan web siteleri Google tarafından cezalandırılabiliyor. Uygun müdahale olmadan, bu SEO sorunları, organik trafikte ve arama sıralamalarında keskin bir düşüşe neden olabilir.

Bu anlamda Teknik SEO alanında uzman olan ekibimiz web sitenizin performansını en iyi şekilde artırmanıza yardımcı olur.

Teknik SEO Hizmetimiz

Web sitelerindeki algoritma değişikliklerinin temel olarak tek bir amacı vardır: mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sunmak. Bu anlamda CodeAd Growth Agency olarak web sitenizin SEO açısından güçlü olması için tüm adımları uyguluyoruz.

Teknik SEO Denetimi

Web sitenizin mevcut SEO sorunlarını belirlemek ve düzeltmek için kapsamlı bir SEO teknik denetimi gerçekleştiriyoruz. Denetim, sayfa hızı, mobil performans, XML site haritası, dahili bağlantı yapısı, tarama hataları, indeksleme, robots.txt ve site mimarisi gibi hayati kontrol noktalarını kontrol ediyoruz.

Rakip Analizi

Rakiplerinizin optimizasyon performansına ilişkin kapsamlı bir genel bakış elde ediyor ve dönüşüm fırsatlarınızı belirliyoruz. SEO danışmanımız, rakiplerinizin arama motoru sıralamalarını, anahtar kelime performansını, sosyal medya varlığını, teknik ve backlink profilini değerlendirir. 

Meta veri Analizi

Sayfa içeriğinizi web ziyaretçilerine ve arama motorlarına etkili bir şekilde açıklayan meta etiketler ile çevrimiçi görünürlüğünüzü artırıyor ve daha fazla trafik kazanıyoruz.

Codead Growth Agency olarak, başlık etiketlerinizi, meta açıklamalarınızı, robot etiketlerinizi, meta anahtar kelimelerinizi ve alt niteliklerinizi analiz etmeyi ve optimize etmeyi içeren teknik SEO hizmeti gerçekleştiriyoruz.

Tüm bu kapsamlı süreçler sayesinde kötüye kullanılan metadataların SEO performansınıza ciddi zararlar vermesini engelliyoruz.

Görüntü Optimizasyonu

Büyük resimler sitenizin performansını yavaşlatarak sayfanızı ziyaret edenlerin uzaklaşmasına neden olur. Bu anlamda teknik SEO uzmanlarımız alt niteliklerinizi optimize eder, doğru dosya biçimini seçer, resimlerinizin dosya boyutunu küçültür ve resim optimizasyon eklentilerini en üst düzeye çıkarır.

Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar kelime araştırması, dijital pazarlama stratejinizin önemli bir aşamasıdır. Mevcut endüstri trendleri ve tüketici davranışı hakkında bilgi edinir ve web sitenizde uygun anahtar kelime kullanımını sağlarız.

Bu anlamda SEO uzmanlarımız, anahtar kelime sıralamalarınızı belirlemek ve web sayfalarınızı yüksek performanslı arama terimleriyle optimize etmek için teknik SEO denetimleri gerçekleştirir.

Hız Optimizasyonu

Sitenizin sayfa hızı sıralamanızı önemli ölçüde etkiler ve daha da önemlisi müşterilerinizin çevrim içi deneyimini geliştirir. SEO uzmanlarımız, JavaSCript, CSS ve HTML dosyalarınızın boyutunu azaltmak için dosya sıkıştırmayı kullanır.

Ayrıca CodeAd Growth Agency’de yönlendirmeleri azaltıyoruz, kodunuzu optimize ediyoruz, tarayıcı önbelleğinden yararlanıyoruz, içerik dağıtım ağlarını (CDN’ler) kullanıyoruz ve sunucu yanıt süresini iyileştiriyoruz.

Backlink Analizi

Ekibimiz, saygın ve yetkili web sitelerinden bağlantılar almanızı sağlamak için geri bağlantı analizi gerçekleştirir. Yönlendiren etki alanlarınızı belirlemek, bağlantı veren sayfaların sosyal paylaşım boyutunu belirlemek ve site yetkililerini kontrol etmek için çeşitli geri bağlantı veri kaynakları kullanıyoruz.

Web Sitesi Geçiş

Bir web sitesini taşımak hassas bir süreçtir. Mevcut site trafiğinizi kaybetmemek için sağlam bir geçiş planı uyguluyoruz. Analitik performansını kıyaslama, tüm dahili bağlantıları güncelleme, tüm değişen URL’leri eski siteden yeni alan adına eşleme, 404 sayfayı yönetme, yinelenen içeriği ortadan kaldırma ve trafiği ve sıralamaları izlemeyi içeren SEO dostu web sitesi geçişi gerçekleştiriyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÜCRETSİZ SEO Denetimi

Size, çözüldüğünde sitenizin sıralamasını iyileştirecek ve web sitenize gelen trafiği artıracak SEO sorunlarını gösteren bir PDF raporu e-posta ile göndereceğiz.